Aranżacja wnętrz

Biura dla małej firmy

Nawet małe firmy potrzebują przestrzeni, w której będzie mogło mieścić się ich biuro. Zwykle, właściciele takich przedsiębiorstw decydują się na niewielkich rozmiarów pomieszczenia, które są po prostu tańsze. Mała przestrzeń nie musi jednak oznaczać braku funkcjonalności. Wystarczy tylko dobrze ją rozplanować i wybrać odpowiednie meble.

Urządzając biuro, nawet niewielkie, musimy cały czas pamiętać, że staje się ono automatycznie wizytówką naszej działalności. Dlatego też, powinniśmy dołożyć jak największych starań do tego, by nie tylko wyróżniało się ono funkcjonalnością, ale także modnym i estetycznym wyglądem.

Planując wystrój danego wnętrza w pierwszej kolejności musimy się zastanowić nad tym jaką funkcję będzie ono pełniło. Jeśli będzie to miejsce przeznaczone w głównej mierze do pracy, wystrój może być nieco bardziej swobodny. W przypadku jednak, gdy będziemy się w nim również umawiali na spotkania z klientami, warto pomyśleć o klasycznej elegancji.

Co zrobić, aby przestrzeń wyglądała na większą?

Sposób w jaki urządzimy konkretną przestrzeń, może wpłynąć na optyczne powiększenie lub pomniejszenie wnętrza. Jeśli zastosujemy ciemne barwy, zarówno na ścianach, jak i meblach, albo wzorzyste tapety, pomieszczenie wyda się mniejsze. Dlatego też, w przypadku małych pomieszczeń, warto używać jasnych barw, dzięki którym będzie się ono wydawało bardziej przestronne. Zrezygnujmy też z dużych, masywnych mebli, które zajmują mnóstwo miejsca i przytłaczają wnętrze.

Wyposażenie małego biura

Jakie meble muszą się znaleźć w małym biurze?

Jak można się domyślić, do pracy w biurze, będzie nam niezbędne odpowiednie biurko. Muszą się na nim zmieścić wszystkie rzeczy, których używamy na co dzień. Chodzi tutaj przede wszystkim o komputer, ale także telefon, przybory do pisania czy kalendarz. Potrzebny będzie nam też wygodny fotel, który może kolorystycznie pasować do pozostałych mebli, lub z nimi kontrastować.

W każdym biurze musi się także znaleźć miejsce na dokumenty i segregatory, dlatego pamiętajmy o pojemnej szafie lub regale. W małych przestrzeniach, dobrym rozwiązaniem mogą także być wiszące szafki i witryny.

Podczas pracy, konieczne jest też odpowiednie oświetlenie. Jeśli naturalne światło jest zbyt słabe, pomieszczenie można doświetlić przy pomocy punktów świetlnych oraz lamp stołowych. Najlepsze jest światło o barwie chłodnej, gdyż zwiększa ono koncentrację oraz motywuje do pracy. W związku z tym, wybierajmy właśnie takie świetlówki albo też żarówki ledowe.

Szukając pomysłu na zaaranżowanie małej przestrzeni biurowej, często kupujemy pojedyncze meble. Aby uniknąć błędów dotyczących tego jak będą się ze sobą komponowały, warto stawiać na meble należące do jednej linii. W małych biurach, z pewnością doskonale sprawdzą się meble nowoczesne, które świetnie wyglądają i do tego są niezwykle funkcjonalne. Możemy także poszukać linii, w której znajdują się dobrej jakości krzesła obrotowe, z odpowiednio szeroką regulacją wysokości. Jak zawsze, sprawdzają się również bardziej klasyczne meble, które prezentują się doskonale w każdym biurze.