Dla dzieci

Jak wybrać biurko dla dziecka?

Z pewnością każdy pamięta swój pierwszy bardzo ważnym mebel jakim jest biurko. To pierwszy element podczas rozpoczęcia nauki w szkole. Dla wielu dzieci jest to konieczność, aby z chęcią zaczęły uczyć się pierwszych cyfr i liter. Jak wybrać idealne biurko dla swojego dziecka?

Zasady doboru biurka dla dziecka

Biurko dla dziecka powinno być przede wszystkim dostosowane do niego i wygodne. Dziecko powinno siedzieć z wyprostowanymi plecami, a ręce i nogi powinny być swobodnie oparte kolejno o blat i podłogę. Powinniśmy pamiętać, że między ramieniem i przedramieniem oraz między podudziem a łydką powinien tworzyć się kąt prosty. Jeżeli na biurku dziecka będzie również stał komputer ważne jest, aby jego poszczególne elementy umieścić na różnych poziomach ,czyli monitor na specjalnej podstawce a klawiaturę na wysuwanym blacie.

Biurko dla ucznia - jakie wymiary?

Niezwykle istotnym elementem i szczególnie ważny dla kręgosłupa naszego dziecka jest wysokość biurka. Średnia wysokość dziecka, które idzie do szkoły to przeważnie 115-125cm, a więc wysokość tego biurka powinna oscylować w granicach 55cm. biurko powinno być dość duże, aby można było ustawić na nim książki, zeszyty czy inne elementy oraz, aby dziecko mogło korzystać z niego w inny sposób niż tylko uczyć się na przykład malować, rysować czy bawić się. Powinniśmy rozważyć kupno biurka, które ma regulowaną wysokość ponieważ dzieci szybko rosną i za chwilę nasz mebel może być już za niski dla naszego dziecka.

Miejsce do nauki dla ucznia

Jakie wybrać krzesło do biurka?

Krzesło powinno być idealnie dopasowana do wielkości biurka. Aby naszemu dziecku siedziało się na nim wygodnie powinno mieć podpórki pod łokcie, regulowaną wysokość oparcia i kąt nachylenia oraz oczywiście regulowaną wysokość siedziska. Krzesła obrotowe z kolei są bardzo popularne jednak ze względu na kółka mogą zniszczyć naszą podłogę no i oczywiście rozpraszać nasze dziecko podczas nauki.

Oświetlenie na biurku dla ucznia

Najlepszym światłem dla ucznia jest światło słoneczne i najlepszy dostęp do niego będzie kiedy ustawimy nasze biurko blisko okna. Najlepiej ustawić biurko tak, aby dziecko nie zasłaniało sobie światła ręką. Absolutnie nie powinniśmy ustawiać biurka tyłem do okna. Co do lampki, kiedy będzie dość ciemno, powinniśmy ustawić ją tak, aby również dziecko nie nie zasłaniało sobie samemu światła.

Musimy pamiętać, że odpowiedni wybór biurka i krzesła dla naszego dziecka jest bardzo ważny. To nie tylko bezpieczeństwo i zdrowie dla kręgosłupa naszego dziecka, ale także jego komfort podczas nauki. Dziecko, które będzie miało wygodę i miłe miejsce z pewnością będzie chętniej do niego siadać i i uczyć się, co z kolei wpłynie pozytywnie na jego stopnie w szkole.