Inspiracje i porady

Jak wykorzystać farbę tablicową we wnętrzach?

Tablica i kreda to coś, co pamiętamy z młodości i lat szkolnych. Dzisiejsza forma tego przedmiotu to farba tablicowa, którą pomalujemy ściany, drewno, sklejkę czy karton. To nowoczesność, dzięki któremu stworzymy piękne dzieła lub będzie nam służyła jako pomoc w przeróżnych celach.

Dziecięce rysunki, dorosłe grafiki, notatki, kaligrafie, czyli wszystko to, na co mamy ochotę. Możemy je zamieszczać kiedy tylko chcemy na naszej ścianie bądź innych przedmiotach. Piszemy lub malujemy i ścieramy, nie ma nic prostszego. Wraz z marką Dulux, producentem marki Dulux tablicowa podpowiadamy jak i gdzie możemy używać farby tablicowej. 

Farba tablicowa w pokoju dziecka

Nie jedno dziecko marzy o możliwości malowania na ścianie. I to właśnie pokój dziecka jest najczęstszą lokalizacją takiej tablicy. Prace artystyczne, ale również pomoc w nauce, wszelkie notatki i wzory, daty, a także zapisywanie ważnych wydarzeń i czynności. Tradycyjny sposób wykorzystania farby to pomalowanie ściany lub jej fragmentu.

Możemy również zastosować szablon, aby stworzyć kształt lub postać, jeśli zależy nam na zachowaniu jak najwięcej kolorowej powierzchni. Można także pomalować blat stolika, aby dziecku było wygodnie i nie potrzebowało białej kartki.

Tablicówką można pomalować meble, czyli fronty szuflad lub drzwi. Takie kreatywne tablice zaoszczędzą malowania po ścianach mazakami lub kredkami. Mniej nerwów a więcej radości.

Tablicówka w kuchni

Jest to świetne miejsce na farby tablicowe. Jest to bardzo stylowy i oryginalny pomysł, a jednocześnie bardzo funkcjonalny element. I jest coraz częściej popularne jako wystrój naszego wnętrza. Kuchnia to miejsce gdzie bywają codziennie wszyscy domownicy. Można w ten sposób zostawiać sobie wiadomości, zapisywać ulubione przepisy, listę zakupów czy plan dnia. 

Dzięki takiej farbie możemy stworzyć wiele oryginalnych rzeczy, jak zielnik czy przyprawnik. 

Farba tablicowa w domu

Farba tablicowa jako dekoracja salonu

Farba może stać się piękna dekoracja i wykończeniem naszego salonu. Świetne komponuje się do nowoczesnych ciemnych pomieszczeniach ale także jako kontrast do jasnych aranżacji. 

Farba możemy pomalować całą ścianę, aby stworzyć przestrzeń dla każdego. Rysunki i grafiki miga być piękna dekoracja z charakterem. Można także namalować kształt a w środku umieścić zdjęcia z rodzinnych wspomnień. Całość ubrać w ramę, aby wszystko pięknie się prezentowało. Dodatkowo można dopisywać daty i poszczególne informacje, aby stworzyć miły kącik.

Domowe biuro z tablicówką w roli głównej

Domowe biuro to miejsce gdzie spędzamy mnóstwo czasu. Wykonujemy obowiązki więc musimy zaaranżować wszystko, aby było funkcjonalne. Farbą Dulux namalujemy tablice, na której będziemy mogli rozrysować cały planner na cały tydzień lub miesiąc. Jest to wygodne rozwiązanie ponieważ wszystko będzie na wysokości wzroku. Nie trzeba pilnować małych karteczek, które ciągle się gubią. Wszystko będzie przed nami dopóki nie postanowimy tego zmazać. 

Przedpokój – skarbnica gadżetów z farbą tablicową

Przedpokój to kolejne odpowiednie miejsce dla farby Dulux tablicowej. To wnętrze jest pierwsze, które widzimy po wejściu i jednocześnie ostatnie przy wyjściu. Tablica narysowana na drzwiach umożliwia zostawianie krótkich notek dla innych domowników. 

Farba tablicowa nadaje się także do malowania elementów dekoracyjnych jak skrzynki na klucze czy ścienne wieszaki na ubrania. Można przypisać każda rzecz komuś innemu. 

Z pomocą farby tablicowej możemy nie tylko przemalować ścianę w pokoju małego artysty, ale również odnowić stare meble czy wykonać kreatywny projekt DIY. Farbę tablicową wykorzystamy właściwie w każdym pomieszczeniu. Jej głęboki i matowy czarny odcień to świetny sposób na stworzenie nowoczesnych dekoracji ścian i dodatków, ale także doskonała baza dla radosnych kolorów i wzorów wykonanych kredą, czy domowych zapisków.