Kuchnia - pomysły i dekoracje

Jak zaaranżować kuchnię z wyspą

Wyróżniająca się nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnością wyspa kuchenna, tworzona jest za pomocą wolnostojących szafek połączonych blatem. Jej pojawienie się umożliwiają duże kuchnie, w których można dowolnie dysponować przestrzenią, a bywa także elementem kuchni otwartej. Oto kilka powodów, dla których warto ją stworzyć.

Wyspa kuchenna a nowoczesny wygląd

Na wyspy kuchenne decyduje się coraz więcej osób, a w naszych katalogach z Black Red White, można napotkać propozycje aranżacji. Tworzenie wyspy w kuchni pozwala bowiem na optymalne wykorzystanie przestrzeni, a dobór odpowiednich kolorów dla szafek i blatów, pozwala stworzyć spójne i nowoczesne wnętrze. Ma na to wpływ prosta bryła wyspy, którą jednak ze względu na miejsce dla swobodnego poruszania się dookoła niej, należy dokładnie wymierzyć.

Więcej kuchennych szafek

Wyspa kuchenna spełnia dwojaką funkcję. Jest elegancka oraz zapewnia więcej miejsca na akcesoria kuchenne. Przeważnie istnieje spory problem z pomieszczeniem wszystkich przyborów kuchennych, a co wyspa znakomicie rozwiązuje! Projektujesz ją w sposób dowolny, ale szafki powinny być obszerne.

Oprócz półek dobrze jest pomyśleć o szufladach, gdzie pomieścisz wszystko to, co niezbędne podczas gotowania. Można w nich umieścić zarówno zioła i przyprawy, jak i sztućce, a co za skutkuje nieodwracaniem uwagi od przygotowywanego obiadu.

Kuchnia z wyspą

Dodatkowy obszerny blat kuchenny

Poza przestrzenią szafek wyspa w kuchni to także nowy blat. Pokroisz tam swobodnie warzywa i przygotujesz posiłek, a nawet znajdziesz miejsce na małe, podpisane pojemniki z przyprawami.

Można ją również zaaranżować w połączeniu z kuchenką do gotowania albo i zlewozmywakiem. Tutaj jednak konieczne jest fachowe rozmieszczenie rur. Okapu już to nie dotyczy i nie musisz się martwić o jego idealny rozmiar.

Funkcja stołu jadalnego

Wyspa może pełnić funkcję jadalni, wystarczą regulowane hokery albo odpowiednie taborety. Sprawdzi się również przy kuchni otwartej na wypadek wizyty gości, dając możliwość dostawienia do niej dodatkowego stołu.

Strefa do gotowania w kuchniach otwartych

Kuchnie otwarte mają to do siebie, że nie izolują nas od innych pomieszczeń, skazując na jedną, nużącą czynność. Gotując w takim miejscu, możesz swobodnie komunikować się z resztą rodziny albo oglądać telewizję, gdy jesteś w domu sam. Poza tym jest to doskonały sposób na integrację ewentualnych gości, których możesz zaprosić do wspólnego, nieskrępowanego przygotowywania przekąsek, a co wyspa umożliwi bez trudu swym obszernym blatem.