Meble i dodatki

Jaki fotel do komputera wybrać?

Długie przesiadywanie przed komputerem to codzienność dla większości ludzi. Nie dość, że w pracy wlepiają wzrok w monitor przez kilka długich godzin, to po powrocie do domu spędzają przy nim także wolny czas. Dlatego tak ważne jest, żeby dobrać odpowiedni fotel do komputera. W innym przypadku możemy spodziewać się problemów z kręgosłupem i wielu innych dolegliwości. 

Regulowana wysokość siedziska

Niezwykle ważne jest to, by fotel posiadał regulowaną wysokość siedziska. Dzięki temu, można ustawić go tak, by linia wzroku znajdowała się pod odpowiednim kątem względem monitora. Dzięki temu możemy zadbać o swoje oczy. Pozwala to również na zmniejszenie ryzyka wystąpienia nienaturalnego wygięcia kręgosłupa szyjnego. Regulowana wysokość fotela przyczyni się też do tego, że ręce będą spoczywać na odpowiedniej wysokości i pod prawidłowym kątem względem klawiatury.

Wyprofilowane oparcie

Zakupiony fotel do komputera powinien mieć też odpowiednio wyprofilowane oparcie, które będzie dobrze podpierać kręgosłup w trakcie siedzenia. Najlepiej dobrać model, w którym oparcie i siedzisko stanowią jedną całość i nie są oddzielone kilku- kilkunastocentymetrowym odstępem. Dzięki temu, kręgosłup będzie miał podparcie na całej wysokości. Nie zaszkodzi także, gdyby na oparciu można było także oprzeć głowę.

Fotel do komputera

Regulacja kąta pochylenia oparcia i podłokietniki

Odpowiedni fotel do komputera powinien posiadać możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia. Dzięki temu można przyjąć najdogodniejsza dla siebie pozycję, a gdy potrzebujemy chwilę się zrelaksować, możemy odchylić go całkiem do tyłu. Dobrze jest jeśli podłokietniki także posiadają regulację wysokości. Dzięki temu, ręce nie będą się męczyć podczas pracy.

Fotel obrotowy i na kółkach

Warto zdecydować się na obrotowy fotel do komputera z kółkami. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić czas i siły, gdyż bez potrzeby wstawania będzie można sięgnąć po rzecz leżącą na innym biurku lub szafce. Miło też, jeśli kółka będą posiadały blokadę, żeby fotel niepotrzebnie nie jeździł po pokoju.

Obicie i szkielet

Jest to również ważny aspekt podczas zakupu fotela. Należy koniecznie zastanowić się jakie obicie ma on mieć. Powinno być łatwe do utrzymania w czystości, a także odporne na wycieranie. Szczególnie poleca się tapicerki w ciemnych kolorach, gdyż dużo mniej widać na nich kurz i plamy. Jeśli chodzi zaś o szkielet to najlepiej jest, jeśli będzie on wykonany z metalu. Również mocowania kółek powinny być wykonane z metalu, gdyż nie będzie im wtedy grozić ułamanie. Kwestie estetyczne powinny być mniej ważne, jako iż u producentów można dostać obicia w dowolnym kolorze. Przede wszystkim należy się więc skupić na wygodzie użytkowania i właściwościach eksploatacyjnych.