Aranżacja wnętrz

Najlepsze sposoby na tanie urządzenie salonu

Wyposażanie mieszkania to zawsze kompromis pomiędzy naszymi marzeniami, a dostępnym budżetem. Z jednej strony chcielibyśmy urządzić się komfortowo, z drugiej nie mamy ochoty nadmiernie przepłacać, bo zaoszczędzone środki można przeznaczyć na inne równie przyjemne cele.

Jak urządzić salon wykorzystując własną inwencję oraz wyposażenie w rozsądnych, a nawet okazyjnych cenach? Tylko kilka kroków jest niezbędnych, aby salon spełniał wszystkie funkcje pokoju wypoczynkowego, wyglądał świetnie oraz niezbyt nadwyrężył stan naszego portfela.  

Przy urządzaniu domu liczy się pomysł . Skąd wziąć inspirację – z własnych marzeń i pragnień, które chcieli byśmy urzeczywistnić w swoim mieszkaniu. Oczywiście możemy się wesprzeć oglądaniem nowych projektów w wielkiej bazie homify – to właśnie tu można dokładnie określić ulubiony styl wnętrzarski oraz zasięgnąć porad ułatwiających urządzanie salonu metodą tanio i pięknie. Pomieszczenia, urządzane w modnym obecnie stylu skandynawskim i minimalistycznym, można zaprojektować i wyposażyć całkiem tanio. Minimalizm skupia się nie tylko na prostej formie mebli, ale także unika ich nadmiaru – nawet przestronne wnętrza zawierają w sobie tylko niezbędne wyposażenie. Styl skandynawski opiera się na prostych założeniach, materiały są również niedrogie, wspierające naturę przez możliwość stosowania recyklingu.

Planowanie budżetu

Każdy projekt powinien zacząć się od określenia budżetu – kiedy ustalimy ile chcemy wydać, podświadomie będziemy szukać takich rozwiązań, które pozwolą nam zmieścić się w budżecie. Nawet tak piękny projekt salonu Archomega, można przekształcić w jedną z wersji taniego urządzania salonu. Jakie elementy są niezbędne w salonie? Na pewno kanapa, telewizor, niewielki stolik kawowy, oświetlenie, tekstylia a czasami jeszcze dywan czy dodatkowe dekoracje. Nic więcej nam nie potrzeba, aby cieszyć się wygodnym salonem. Jak sprawić, żeby mimo niewielu akcesoriów salon nie wyglądał pusto i skromnie? Rozwiązaniem jest odpowiednia aranżacja ścian – farby i tapety są zawsze tańsze od mebli, więc ich dekorowanie, okaże się bardzo efektowne, ale sporo tańsze.

Wystrój salonu

Planowanie zagospodarowania przestrzeni

Funkcjonalne ustawienie mebli oraz wybór ich fasonu musi być uzależniony zarówno od wielkości pomieszczenia jak i liczby korzystających z nich osób. W rodzinach, spędzających razem wiele czasu w salonie lub zapraszających często gości, lepszym rozwiązaniem będzie większa kanapa od kilku foteli. Ekonomiczne urządzanie salonu to nie tylko tanie rozwiązania ale także wybór tych opcji, które przyniosą nam korzyści w dłuższej perspektywie.

Porównuj ceny w różnych miejscach

Ceny mebli różnią się między sobą nie tylko ze względu na materiał, wzór czy modę często nawet ten sam model ma różną cenę w kilku miejscach. Warto jest przejrzeć internet, zainteresować się ofertami wyprzedaży, a nawet targami staroci, na których za niewielkie pieniądze możemy znaleźć rzeczy niepowtarzalne, które mogą nadać naszemu wnętrzu wyjątkowego charakteru, budząc zachwyt domowników i gości. Zwróćmy uwagę, na obicia wypoczynku czy foteli – materiał powinien być dobry jakościowo, ale nie musi to być od razu naturalna skóra. Urządzanie salonu tanio może nam dać wiele satysfakcji z „upolowania” okazji, pozwalając dowolnie wydać zaoszczędzona nadwyżkę finansową.

Jak dostosować posiadane meble

Inicjatywa – to podstawa udanej taniej aranżacji. Możemy wykorzystać różne stare elementy, dostosowując ich wygląd do nowego wystroju. Farba i pędzel umożliwią zmianę charakteru mebla – pomalujmy nogi stołu na złoto lub srebrno i otrzymamy meble do eleganckiego salonu. Nałóżmy nietypowy kolor – do wnętrza nowoczesnego będą jak znalazł. Wyobraźnia nie zna granic – możemy malować meble, ściany, podłogi – wszystko aby uzyskać zaplanowany wcześniej efekt.