Kuchnia - pomysły i dekoracje

Porządek w szafkach kuchennych - jak najlepiej rozplanować ułożenie?

Odpowiednia organizacja w szafkach kuchennych to klucz do szybkiego odnalezienia tego, co jest niezbędne w danej chwili do przyrządzania potraw. Jeżeli masz wrażenie, że w Twojej kuchni zapanował "mały" nieporządek to oznaka, że czas to zmienić. Nie trzeba na to wiele wysiłku i czasu, ponieważ wystarczy poznać kilka zasad, które pomogą w prosty sposób wprowadzić przejrzystość do kuchennych szafek.

Najczęściej używane rzeczy najbliżej Ciebie

Praca w kuchni zazwyczaj wymaga pośpiechu i strata czasu nie jest na rękę. Niestety, o stratę bardzo łatwo, bo szukanie odpowiedniego garnka czy też sztućców wśród wielu innych przedmiotów to codzienność. Radą na to jest zaprowadzenie ładu w meblach kuchennych. W szafkach oraz na niżej położonych półkach powinny znajdować się przedmioty codziennego użytku, czyli szklanki i talerze. Ulubione kubki oraz inne wyposażenie po które często się sięga należy wysunąć na przód, aby dostęp do nich nie był utrudniony. Natomiast z tyłu umieścić można te przedmioty, które są używane sporadycznie. Unikać należy chowania na wysokościach ciężkich garnków, bo sprawia to trudności w wyciąganiu.

Szuflady - pomocny element kuchni

Szuflady to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki nim sięganie po ciężkie przedmioty jest znacznie ułatwione - wystarczy jedno pociągnięcie i dana rzecz jest na wyciągnięcie ręki, szybko i wygodnie. Wysuwane szuflady są na tyle solidne, że bez problemu utrzymają ciężar patelni czy garnków.

Akcesoria kuchenne

Wkłady do szuflad

Wkłady do szuflad pozwolą zaprowadzić jeszcze lepsza organizację niskim kosztem. Obecnie w ofertach sklepów dostępne są rozsuwane wkłady, które łatwo dostosować do wąskich, jak i szerokich szuflad, co ułatwia dopasowanie według własnych wymagań.

Pojemniki na żywność

Pojemniki znacznie usprawnią zaprowadzenie porządku w kuchni. Do wyboru są pojemniki wykonane z plastiku lub szkła, a także o różnych pojemnościach i kształtach. Dzięki temu można je łatwo dostosować do swoich potrzeb. Wprowadzają nie tylko wygodę, ale także odrobinę estetyki, w przypadku pojemników stawiających na wygląd. Najlepiej sprawdzą się w przechowywaniu produktów sypkich, ale nie tylko, bo będą także idealną przechowalnią dla cukierków czy ciastek.

Gadżety kuchenne

W kuchni przyda się wiele różnorakich drobiazgów pod warunkiem, że to przemyślany wybór, a nie zakup pod wpływem chwili i emocji. Przykładem może być łopatka i łyżka, które nie zostawiają rys na delikatnej powierzchni - z całą pewnością przydadzą się do teflonowej patelni. Folia spożywcza potrafi od czasu do czasu się rozwinąć i zagrać na nerwach, ale prostym sposobem jest umieszczenie jej w opakowaniu, które zapewni stabilność i czystość. Gadżety kuchenne są zazwyczaj tanie, a potrafią wprowadzić naprawdę istotną poprawę.